Oferta

Przedstawiam Państwu moją ofertę, na którą składają się stworzenie panoramy sferycznej, cylindrycznej, wirtualnej wycieczki (wirtualny spacer), a także przygotowanie dla Państwa strony www lub internetowej wizytówki firmy.

 

Panoramy

Wykonuję na zamówienie wirtualne wycieczki oraz panoramy sferyczne i cylindryczne na Śląsku i nie tylko. Interaktywne panoramy i wirtualne wycieczki pozwalają pokazać Twoją ofertę w dużo ciekawszy sposób niż tradycyjne zdjęcia, dzięki czemu klienci więcej czasu spędzą nad  przeglądaniem Twojej oferty, mając jednocześnie dużo większe możliwości zapoznania się z nią. W razie potrzeby wykonuję zdjęcia w technice HDR oraz w dużych rozdzielczościach. Do obejrzenia gotowych panoram zapraszam do działu  >> Panoramy <<


 

Panorama sferyczna

Panorama sferyczna to zbiór odpowiednio wykonanych i złożonych zdjęć, wyświetlanych wewnątrz wirtualnej kuli. Panorama taka przedstawia całą sferę, czyli 360 stopni w poziomie i 180 stopni w pionie, dzięki czemu użytkownik rozglądając się po panoramie sferycznej może poczuć się jakby był na miejscu, w którym została ona wykonana.  Do wykonania panoram sferycznych potrzebna jest specjalistyczna głowica do statywu, a do ich złożenia wymagane jest odpowiednie oprogramowanie. Panorama sferyczna zwana jest także VR - Virtual Reality lub QTVR (QuickTime Virtual Reality). Inne używane nazwy to "Panorama VR", "Panorama 360", "VR 360".

 

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Rudzińcu, panorama sferyczna

 

Panorama cylindryczna

Panorama cylindryczna jest ‘okrojoną’ wersją panoramy sferycznej - nie obejmuje ona pełnej sfery, jest ograniczona w pionie. W takiej panoramie można rozglądać się na boki (nie zawsze 360°), jednak nie widać góry i dołu kadru. 

kocierz, panorama cylindryczna
 

Wirtualne wycieczki

Wirtualna wycieczka to nic innego jak kilka panoram sferycznych lub cylindrycznych połączonych w jeden duży projekt. Dzięki obecności punktów 'Hotspot' można przemieszczać się po wirtualnej wycieczce w kierunku wskazanym przez hotspot. Wirtualne wycieczki składające się z większej ilości scen (pojedynczych panoram) najczęściej mają wbudowaną mapę, ułatwiającą poruszanie się po wirtualnym świecie.
 

Strony www

Na zlecenie wykonuję także strony www  czy wizytówki firm. Oferuję kompleksowe rozwiązania - autorski CMS, dzięki czemu wszelkich aktualizacji stron mogą dokonywać sami klienci bez wiedzy na temat tworzenia stron www.

Do obejrzenia zrealizowanych projektów stron www zapraszam do działu    >> Strony www <<

 

Ocena wiadomości marketingowych

Oferuję także ocenę treści marketingowych. Usługa polega na przyjmowaniu przez formularz kontaktowy wiadomości marketingowych, mój kontakt zwrotny, a następnie przyznaniu przeze mnie oceny przesłanej do mnie treści marketingowej oraz jakości kontaktu. Ocena zostanie wystawiona w skali od 1 do 10, gdzie 1 to najniższa ocena, 10 najwyższa. Ocena możne dodatkowo zawierać krótką recenzję przesłanej wiadomości marketingowej, propozycje zmian oraz informację, czy taka forma reklamy przekonałaby mnie do skorzystania z oferty.

Aby przesłać materiały marketingowe do oceny należy skorzystać z >> formularza kontaktowego <<

 

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta skierowana jest dla każdego, nawet dla prywatnej osoby. Wirtualne wycieczki oraz panoramy sferyczne i cylindryczne są dostępne dla każdego, jednak ze względu na możliwości jakie dają przeznaczone są przede wszystkim dla:

Obszar działania

  • Agencji nieruchomości
  • Developerów
  • Architektów wnętrz
  • Właścicieli hoteli
  • Pensjonatów
  • Sal weselnych
  • Restauracji
  • Osób prywatnych, chcących sprzedać nieruchomość

 

 

 

Jak pracuję, czyli wirtualna wycieczka krok po kroku

Po pierwsze - nie stawiam na ilość, ale na jakość! Pracuję na lustrzankach cyfrowych firmy Nikon wraz z odpowiednio dobranymi obiektywami oraz specjalną głowicą panoramiczną, bez której zrobienie dobrej panoramy jest praktycznie niemożliwe.

Zdjęcia do panoramy

Każda scena naszej wirtualnej wycieczki składa się z kilku do nawet ponad stu zdjęć. Dlatego bardzo ważne jest dokładne wykonanie wszystkich zdjęć. Zrobienie zdjęć do jednej sceny trwa od kilku do kilkunastu minut. Przy zdjęciach HDR czas ten wydłuża się, ponieważ ilość wykonanych zdjęć potraja się (w zależności od potrzeb, czasami trzeba nawet wykonać nawet 5 niemal identycznych zdjęć, z różnymi ustawieniami aparatu).

Obróbka zdjęć

Następnym etapem jest odpowiednie obrobienie zdjęć. Jest to bardzo czasochłonny proces, wymagający bardzo dużej dokładności, ponieważ od niego w dużej mierze będzie zależał efekt końcowy - czyli nasza upragniona panorama lub wirtualna wycieczka. Ze zdjęć usuwa się wszelkie 'śmieci', a ich jasność oraz kontrast oraz kolorystyka muszą zostać odpowiednio dopasowane, żeby uzyskać jak najlepszy efekt. W przypadku zdjęć HDR dodatkowo trzeba połączyć ze sobą odpowiednie zdjęcia (czasami łączenie zdjęć odbywa się na końcu całego procesu).

Łączenie zdjęć w panoramę

Wydaje się, że zdjęcia po prostu wystarczy skleić ze sobą, aby powstała panorama. Niestety, nic bardziej mylnego. Łączenie zdjęć w panoramę, to bardzo długi proces, wymagający skupienia oraz doświadczenia. Czasami proces ten trzeba powtarzać kilka razy, aby uzyskać oczekiwany efekt. Następnie panoramę łączy się w całość. Tutaj z pomocą przychodzi zaawansowane oprogramowanie, które na podstawie punktów wspólnych przetwarza całość, tworząc naszą panoramę. Niestety to jeszcze nie koniec...

Przygotowanie wirtualnej wycieczki

Ostatnim etapem jest konfiguracja 'playera' wirtualnych wycieczek. A do konfigurowania zazwyczaj jest całkiem sporo - od hotspotów, łączących pojedyncze panoramy sferyczne w jedną dużą wirtualną wycieczkę, przez różne dodatkowe atrakcje wycieczki (np. opisy czy dodatkowe zdjęcia), aż do mapy wirtualnej wycieczki. Dopiero teraz naszą wycieczkę można uznać za skończoną.

Po zakończeniu wszystkich etapów klient otrzymuje wszystko co potrzeba, aby bez problemu dodać panoramę na swoją stronę. W razie potrzeby pomagamy zainstalować wirtualną wycieczkę na serwerze.

 

Ceny

Ceny panoram i wirtualnych wycieczek zależą od ilości realizowanych scen, technologii wykonania (HDR) oraz rozdzielczości zdjęć.  Aby poznać szczegółową wycenę zlecenia (panoramy, wirtualnej wycieczki lub strony www) skontaktuj się z nami korzystając z zakładki >> Kontakt <<.